Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
1 1 1 1 1 Hodnocení 3.67 (15 hlasů)
1 1 1 1 1 Hodnocení 3.86 (29 hlasů)

Byliny vhodné v těhotenství nevolnost hemoroidy křečové žíly pálení žáhy únava usnadnění poroduV období těhotenství je potřeba vyhýbat se více než kdy jindy lékům, chemickým látkám (vč. alkoholu a látkám obsaženým ve vdechovaném kouři z tabáku, chemikálie z čistících prostředků, ...) a také některým bylinám. Toto doporčení je velmi důležité hlavně v prvním trimestru těhotenství, kdy se vyvíjí hlavní systémy lidského plodu.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.12 (33 hlasů)

prevence potratu byliny bylinky babské rady protipotratové bylinyMnoho žen má časté potraty a nemohou svoje děti donosit. Tyto ženy by měly denně vypít dva až tři šálky čaje z řebříčku a kontryhelu. Pomohou však i mladé výhonky habru, který se pěstuje jako živý plot okolo domů. Mladé konce větviček, pozůstávající ze tří listů, se uvaří v mléce. Mléko se sleje, rozšlehá se do něho žloutek z vejce a nakonec se přidá trochu zásmažky z másla a mouky.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.31 (42 hlasů)

bylinky-vhodne-a-nevhodne-v-tehotenstvi-potraviny-nevhodne-v-tehotenstvi-seznamBylinky a těhotenství. I když máme většinou pocit, že bylinkami nic nezkazíme a zdraví jen prospívají. Oblíbená máta může zhoršovat krevní obraz. A heřmánek zase v některých případech vyvolat vznik budoucí alergie u dítěte. Bylinky máme rádi ve formě čajů, koření do jídla nebo upravené rostlinné extrakty.

Číst dál...