Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.59 (214 hlasů)
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.61 (18 hlasů)

bylinky cerven ktere lecive rostliny sbirame byliny kere stromyČerven je hned po květnu, dle mého názoru, jedním z nejkrásnějších měsíců v roce.  Jak název napovídá, jde o období, kdy dozrává některé ovoce - např. se začínají červenat třešně. Třešněmi to však jen začíná. Můžeme totiž sbírat velké množství léčivých rostlin a to nejen nati či květy, ale třeba i cibulky, kořeny, kůru, semena, nezralé plody, stopky, stélky či dokonce plodnice medicinálních hub. Tato stránka jmenuje nejméně stovku rostlin, které můžete nejen v přírodě potkat, ale hlavně můžete některou z těchto rostlin nasbírat, abyste si aktuálně či později (pokud si vyrobíte tinkturu) mohli posílit své zdraví.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.49 (80 hlasů)

jarni byliny pro nase zdraviJaro je nejkrásnější období roku. Příroda se probouzí a dává mnoho energie do růstu pupenů, listů a později i květů. Rostlina jsou schopné nám tuto sílu předat ve formě pupenů nebo jarních výhonků či květů. Všechno je na jaře zalité barvami a vůněmi a sbíráme v tomto období velké množství léčivých rostlin. Které mezi ně patří je napsáno na této stránce:

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.40 (25 hlasů)

Léčivé rostliny a houby sbírané v zimě

Jaké léčivé rostliny rostou v zimě? Co je dobré na rýmu? Která zelená krasavice zabírá na suchý a vlhký kašel? Je jmelí bílé opravdu tak jedovaté jak se říká? Jaký je tip na chutný vánoční čaj? Je možné pít čaje z léčivých rostlin dlouhodobě? A co dřevokazné houby? Jak mohou pomoci našemu zdraví? Na to vše odpovídá předávnoční článek. Článek pro bylinkový magazín www.bylinkovymagazin.cz

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.50 (12 hlasů)
Prosinec zima - byliny bylinky léčivé rostliny stromy dřevokazné houbyDostal jsem z redakce jednoho internetového bylinkového magazínu v rozhovoru mj. tuto otázku: "Jsou teď venku ještě nějaké byliny, které můžeme využít?" Samozřejmě ano. V přírodě je mnoho stromů, několik bylin, ale hlavně je vánoční čas obdobím dřevokazných hub.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.29 (65 hlasů)

bylinky cervenec bylinky a rostliny sbirane v cervenci Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče… V červenci sbírejte bylinky, sušte, připravujte olejíčky, medíky - budou se vám hodit v zimním období, ale nezapomínejte ani teď na sebe a dopřejte sobě i svému tělu v těchto krásných, avšak pro tělo náročných dnech regeneraci. Vítejte tedy v tomto krásném měsíci.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.46 (119 hlasů)

bylinky srpen bylinky a rostliny sbirane v srpnu 2V srpnu, když půlnoční vítr věje, bez deště sluníčko hřeje… Srpen je čas příprav na zimu. V tuto roční dobu je velký výběr bylin. Nesbírejte větší množství, než jste schopni upotřebit přes jeden rok. Snad tu bylinky budou i napřesrok a vy si pak natrháte čerstvé, protože ty mají více účinných látek. 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.51 (72 hlasů)

bylinky-zari-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-zariI v září můžete před nadcházející zimou doplnit svou přírodní lékárnu. Pozvolna přecházíme na sběr podzemních částí bylin. Zaměříme se též na nemoci z nachlazení a prevenci. Avšak nejdříve se podívejte co by jste mohli ještě přidat do vašeho repertoáru. Které bylinky můžete sbírat v září? 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.38 (203 hlasů)

bylinky-sbirane-v-kvetnu-a-jejich-ucinky-na-zdravi-cloveka

Květen je bez pochyby nejen pro bylinkáře jeden z nejkrásnějších měsíců v roce. Mnoho rostlin kvete, příroda se je již probuzená, plná energie, barev a vůní. Bylináří v tento měsíc sbírají květy a listy do zásoby na sušení nebo do tinktur. Které léčivky se v tomto měsíci sbírají a které jejich konkrétní části se dozvíte v této stránce.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.31 (71 hlasů)

kalendar sberu bylin podle mesicu tabulka 4Pro lepší orientaci při sběru léčivých bylin vám předkládáme přehledný a praktický kalendář. Nyní bude stačit pouhá chvilka, abyste zjistili, pro které rostlinky se právě můžete vypravit. Kalendář jistě uvítají i ti z vás, kteří se v určitém období chystají na dovolenou. Rychle totiž zjistí, jaké léčivé rostlinky mohou na svých vycházkách v přírodě potkat.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.48 (66 hlasů)

Bylinky březen - co sbíráme v březnu?Březen je období, kdy se začíná příroda probouzet ze zimního spánku. Všude všechno pučí a raší a i bylinkáři by se pomalu měli probouzet ze zimního spánku a hledat pupeny, ale také první zeleň. Které rostlinky tedy sbíráme? Na to vám odpoví tato stránka.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.31 (238 hlasů)

Byliny duben léčivé rostliny sbírané v dubnuBuďte pozdraveni v tomto překrásném měsíci dubnu, v počasí, které si z nás tropí legraci. Prozradím vám, jaké bylinky můžete sbírat v tuto roční dobu a jakou další bylinku pít pro jarní očistnou kůru. 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.48 (86 hlasů)

bylinky cerven bylinky a rostliny sbirane v cervnu 2Červen je milé období plné slunce a zrání ovoce a také množení bylinek. Hned po květnu je to druhý nejdůležitější měsíc, ve kterém se těšíme ze sběru a zpracování rostlin na dobu "až se zima zeptá." No ale už dost řečí a honem k tématu JAKÉ BYLINY SBÍRÁME V ČERVNU. A je jich spousta ;)

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.37 (30 hlasů)

bylinky rijen bylinky a rostliny sbirane v rijnuPříroda se ukládá do klidového období, sortimentu bylinek ke sběru ubývá. V této době se sbírají převážně oddenky a kořeny. Pakliže bylinky dobře neznáte, vezměte s sebou na jejich sběr odborníka. V první části se seznámíte s bylinkami, které je v této době možno sbírat a v druhé části si povíme něco o bylinkách používaných při stavech podzimních depresí, stavech tísně a různých smutcích, které nás lidi potkávají při nedostatku sluníčka.

Číst dál...