bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
slideshow_web_01
slideshow_web_02
slideshow_web_03
previous arrow
next arrow
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

Máte problém uložit dotaz do poradny? Podívejte se na návod ve videu zde.

× Vítejte na fóru!

Řekněte nám něco o Vás - kdo jste, co máte rádi a proč jste se stali členy tohoto webu.
Všechny zde vítáme a těšíme se na Vaše příspěvky!

Zánět nadvarlete - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

- 04. bře 2025 23:30 #32303 od tazatel

Dobrý den, pane doktore.

Chtěl jsem Vás požádat o doporučení na možnou bylino / houbou léčbu. Bylo mi diagnostikováno na urologii zánět nadvarlete. Prodělal jsem dva cykly léčby ATB sedmidenní a dvacetidenní bez valného výsledku. Mám stálé bolesti v oblasti varlete, třísel a spodních zad a boků - vše bez teplot.
Při další kontrole u jiného urologa mi bylo řečeno, že se bude asi jednat o sekundární reakci na mojí prodělanou onkologickou léčbu /nádor na varleti - odstraněno a následný nádor - 5cm v oblasti retroperitone - zaléčeno 4 cykly silné chemoterapie ve věku 30let, nyní je mi 47let. Důvod proč nezabrala ATB. V prosinci jsem měl kontrolu na PET CT a vše by v pořádku.
Při ohmatání varlete v místě nadvarlete pociťuji silnou bolest vystřelující do celého břicha. Z toho důvodu bych se přikláněl k první diagnóze /zánět nadvarlete/. 
Operace v mém případě nepřichází v úvahu z důvodu možných fatálních následků.
Z tohoto důvodu bych rád zkusil alternativní léčbu mého zdravotního problému.
Dále bych vás poprosil o alternativu k léku Zoloft, který užívám k vyrovnání mého psychického stavu.
Předem děkuji za odpověď.

 

 

 

 

Poslední změna: 04. bře 2025 23:30 uživatelem MUDr. Zbyněk Mlčoch.

#32324 od MUDr. Zbyněk Mlčoch
Odpověděl MUDr. Zbyněk Mlčoch

Dobrý den.

Na zánět nadvarlete (epidydimitis) jsou vhodné tyto léčivé rostliny (vnitřně - ideálně ve formě směsné tinktury) : HEŘMÁNEK PRAVÝ květ, PELARGONIE SIDONSKÁ 3 starý kořen, VILCACORA (KOČIČÍ DRÁP) kořen, PUPAVA BEZLODYŽNÁ kořen, VRBOVKA MALOKVĚTÁ kvetoucí nať.

Zevně se aplikuje esenciální olej z rostliny KAJEPUT STŘÍDAVOLISTÝ. Zmírní se otok a urychlí se zánět.

Vnitřně doporučuji užívat oregánový olej (nejlepší od firmy Zane Hellas). Má vynikající účinky na záněty močopohlavního systému muže - prostata (zánět prostaty - prostatitida), zánět nadvarlete (epidydimitida). Ale pozor!!! Užívají se vnitřně jen 3 kapky denně. Tzn. dávkujeme ráno, v poledne a večer 1 kapku. Kapneme ji do jiného oleje např. olivového, olej vypijeme nebo dáme do nějakého pokrmu nebo na pečivo. Denní dávka 3-4 kapky se nesmí překročit. Olej se nesmí užívat přímo neředěný. Je velmi silný a mohl by popálit sliznice úst a jícen.

Vhodné je i fyzikální chlazení.


Na zvýšení odolnosti na stres, eliminaci potíží jako jsou např. úzkost, vnitřní třes, podobně jako na stavy depresivního ladění/lehkých a středně těžkých depresí, panik a panických atak či lehčích forem obsesivně kompulzivní poruchy OCD doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tinktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MUČENKA PLETNÍ nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, VITÁNIE SNODÁRNÁ koře nebo nať (lépe kořen), BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list resp. nať, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, MEDUŇKA LÉKAŘKÁ nať a KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce www.UcinkyTinktur.cz

Dietetika: potraviny bohaté na hořčík (hořčík je minerál klidu a míru).

Pokud byste měl nebo měla (z textu není jasné, zda jste muž nebo žena) zájem o tinkturu na úzkostné stavy a vnitřní třes, je možné se mi ozvat na messenger www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Dle tradiční čínské medicíny - doporučuji posílit ledviny - vizte přednáška o příznacích oslabených ledvin a jejich posílení léčivými rostlinami a úpravou stravy zde: www.WebinarLedviny.cz Ledviny jsou místem, kde vzniká úzkost, únava a nespavost. Úzkost je totiž vždy spojená se slabými ledvinami a jejich posílení může stav velmi zlepšit. Jen pro zajímavost - období, kdy jsou přednostně ledviny oslabené (kritické období ledvin) je leden a únor. Video si můžete stáhnout do počítače a tak ho budete mít navždy.

Pro zajímavost - s ohledem na působení jablek na játra (pohled tradiční čínské medicíny) lze doporučit konzumaci jablek.

Bylo také prokázáno, že zvýšená konzumace potravin s vysokým obsahem jednoduchých rafinovaných cukrů vede k přerůstání "nesprávného" mikrobiomu - tzn. těch bakterií, které si ve střevech nepřejeme. Střevní mikrobiom má dle studií posledních let zásadní vliv na psychiku, nálady, ale také na deprese (až 90% "protidepresivního" hormonu serotoninu se tvoří ve střevech!!!).

Na okraj doporučuji ještě BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE, mají velmi příznivý vliv na akutní i chronické potíže psychického či psychiatrického rázu.
Bohužel doporučení konkrétní Bachovy esence ode mne nelze očekávat, protože se této problematice dlouhodobě nevěnuji (byť jsem ji studoval ve Škole přírodních terapií v Českém Krumlově). O radu můžete požádat paní Kamilu Doubkovou:
Ohledně "Bachovek" by Vám mohla pomoci bylinářka Kamila - vizte prosím www.KamilaDoubkova.cz
Věnuje se nejen "Bachovkám," ale i reflexní terapii (s převahou na chodidlech).

Jen na okraj podotýkám, že dle nových studií deprese a poruchy úzkost velmi úzce souvisí s poruchou mikrobiomu resp. jsou způsobené dysbmikroibí střeva (tzn. jsou přímo způsobené špatnou střevní mikroflorou).
Více informací k mikrobiomu a postup jak dosáhnout toho, aby byla ve střevě převaha zdravých bakterií se můžete dozvědět ve videu na http://www.WebinarMikrobiom.cz
Video si můžete stáhnout do počítače a tak ho budete mít navždy.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Vygenerováno za 0.225 sekund