bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
slideshow_web_01
slideshow_web_02
slideshow_web_03
previous arrow
next arrow
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

Máte problém uložit dotaz do poradny? Podívejte se na návod ve videu zde.

× Vítejte na fóru!

Řekněte nám něco o Vás - kdo jste, co máte rádi a proč jste se stali členy tohoto webu.
Všechny zde vítáme a těšíme se na Vaše příspěvky!

Hashimotova struma a zánět prostaty - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků a antibiotik

- 05. dub 2025 15:37 #32425 od Stanley

Dobrý den přeji Vážený pane doktore.

Dovolte mi, abych Vás požádal o Váš názor. V tento okamžik jsem nedobrovolným držitelem dvou diagnóz a to autoimunitní zánět štítné žlázy, který se identifikoval na základě zvýšených protilátek TPO a v poslední době jsem si svojí neuvážeností a nediscipl. přístupem k své tělesné i duševní podstatě přivodil i chronickou prostatitidu. Chápu , že za současným zdr. stavem stojí celá léta disharmonického přístupu ke své tělesnosti a současné zdr. indispozice jsou určitým manifestem a prosbou mého těla o změnu přístupu . Dostal jsem od bylinkáře recepis, který obsahuje karbinec evropský a proto Vám i píšu nakolik jsi nejsem zcela jist zdali karbinec evropský svou povahou je pro mne vhodný?

S pozice lajka vím, že karbinec evropský se indikuje spíše při hyperfunkci štítné žlázy což se domnívam, že není můj případ. Mám tomu rozumět tak, že se bylinkář pomylil nebo chápe věci v širším kontextu, které mi nejsou v tento okamžik známé? Prosím poraďte mi, nerad bych si neuváženým přístupem zhoršil svůj aktuální zdr. stav. Mohu tedy na určitou přechodnou dobu zařadit do své léčebné kůry karbinec evropský v podobě čaje nebo nikoliv?

Moc Vám předem děkuji.

Poslední změna: 05. dub 2025 15:37 uživatelem MUDr. Zbyněk Mlčoch.

#32436 od MUDr. Zbyněk Mlčoch
Odpověděl MUDr. Zbyněk Mlčoch

Dobrý den.

HYPOFUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY - HASHIMOTOVA TYREOIDITIDA: 

Harmonizace hypofunkce štítné žlázy (je často způsobená autoimunitním zánětem) je v alternativní medicíně jedna z nejtěžších procedur vůbec. Léčba je dlouhodobá a efekt nastupuje velmi pozvolna. Takto je k problematice nutno přistupovat.

Hned druhým dechem ale dodávám, že západní medicína nemoc neumí léčit vůbec a jen dodává substituty hormonů štítné žlázy (přičemž většinou dávkování v tabletách stoupá, čímž pádem má tělo pocit, že je vlastně hormonů štítnice v těle dost a že nemusí být štítná žláza aktivní). Byť někteří lidé nazývají substituty hormonů štítnice (Euthyrox, Letrox) léky, tak se o léky nejedená. Tabletky jen nahrazují řádnou práci poškozené štítné žlázy. Lze tedy říci, že byť je léčba zánětu štítné žlázy komplikovaná a zdlouhavá, je lepší než způsob, jakým k problematice přistupuje západní medicína.

PŘÍČINA: stres, strava, genetika.

VLIV na správnou funkci mají dle TČM: nadledviny, srdce, játra.

PŘÍZNAKY HYPOFUNKCE ŠTÍTNICE: únava, slabost, zácpa, zpomalené myšlení, suchá kůže, prodloužení menstruačního cyklu, bolesti kloubů, nižší tělesná teplota po ránu (TT pod 36,5°C), někdy snížený puls a snížený tlak, někdy nažloutlé dlaně (hromadění karotenoidů), zadržování vody, otoky nad očními víčky.

CO ŠTÍTNICE POTŘEBUJE - jod (POZOR!!! pokud je zvýšený anti-TPO a anti-TG, jód nedoplňujeme!) – pokud je jeho deficit (doporučuji tedy vyšetření krevního séra na přítomnost jodu a sérologické vyšetření na anti-TPO), je mj. ve velkém množství obsažen ve stopkách třešní.
Dále doporučuji substituovat vitamín D (tablety nebo kapičky), ev. sluneční paprsky.
Pro správnou činnost štítnice je nutný: zinek, Mg, a hlavně selen (na přeměnu T4 a T3) a zdravá játra. O selenu se strašně málo mluví, ale je pro štítnou žlázu nejdůležitějším prvkem vůbec.

STRAVA - vhodný MCT olej a omega-3-MK, žloutky, vlašské ořechy, krůtí maso, kurkuma, rozmarýna, oregáno, tymián (pro rozproudění jangu ledvin).

NEJÍST - sója obsahující strumigeny (vychytávají hormony ŠŽ), dále kasein, laktóza a prozánětlivý lepek; pokud milujeme mléko, tak můžeme vyměnit za kokosové, mandlové, konopné či makové.

ŠTÍTNÉ ŽLÁZE VADÍ dlouhé půsty, hladovění, diety, chronický stres, kouření.

POMOCI může i akupunktura a hormonální jóga.

BYLINY na podporu jater (o játrech vizte výše) vlaštovičník větší, pampeliška kořen nebo řepík nať

BYLINY NA HARMONIZACI ŠTÍTNÉ ŽLÁZY – doporučuji tuto směs léčivých rostlin a to v podobě směsné tinktury:
KALISIE VONNÁ výhonky, KARBINEC EVROPSKÝ nať, IRSKÝ MECH, KOTVIČNÍK ZEMNÍ plod, ARONIE (temnoplodec) plody.
+ potraviny uvedené výše.

Pokud byste měl zájem o MCT olej (v praxi se mi osvědčilo, že snižuje aktivitu autoimunitních procesů /tzn. snižuje destruktivní činnost vlastního těla proti štítné žláze/) a/nebo o směsnou tinkturu z léčivých rostlin (vizte výše), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Na závěr ještě podotýkám, že Euthyrox a Letrox není lék, ale substitut. Tyto přípravky totiž nic neléčí, jen dodávají chybějící hormony.

ZÁNĚT PROSTATY: 

Na chronický zánět prostaty doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tinktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
VLAŠTOVIČNÍK nať, VILCACORA kůra, KOPŘIVA nať, VRBOVKA MALOKVĚTÁ kvetoucí nať, VRBKA ÚZKOLISTÁ kvetoucí nať.

Velmi účinný na chronický nebo recidivující zánět prostaty se ukázal ESENCIÁLNÍ OREGÁNOVÝ OLEJ. Doporučuji koupit kvalitní oregánový olej s vysokým procentem účinné látky karvakrol.
Pozor!!! Olej je velmi silný. Dávkuje se 1 kapka do lžíce jiného oleje a celý objem se potom spolkne (lze dát i do nějakého jídla, nemusíte konzumovat přímo do úst). Použít můžete např. olivový, dýňový olej nebo jiný který Vám chutná.

Určitě prostatu také podpoříte čajem s názvem PROSTA-FIT.  

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Vygenerováno za 0.211 sekund